مجموع : 0 تومان
محصولی انتخاب نشده است

تفاوت فوم سرد و اسفنج 

فوم سرد برای مبلمان بهتر است یا اسفنج؟

حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام خرید مبل راحتی یا مبل سلطنتی این سوال از ذهنتان عبور کرده باشد که برای مبلمان تان از چه متریالی استفاده شده و آیا خوب هست یا خوب نیست؟

اصلا فوم سرد خوب است یا اسفنج؟ کدام برای مبل راحتی مناسب هست ، کدام برای مبل سلطنتی خوب هست؟

کلی سوال در ذهن شما هست که با هم سعی می کنیم در این متن به بخشی از آن ها با هم برسیم. خارج از مسایل فنی، با هم این دو مواد اولیه را بررسی خواهیم کرد.

اولین چیزی که لازم هست بدانیم این موضوع می باشد که فوم سرد و اسفنج هر دو از مواد اولیه بسیار خوب برای مبلمان هستند و بسته به نوع مبلمان، باید مورد انتخاب قرار بگیرند. در کل فراموش نکنیم که راحتی و دوام مبل از همه چیز برای خریدار مهم تر هست و این وجدان کاری و انصاف تولید کننده است که کیفیت و مواد اولیه مطلوب را به مشتری ارائه کند.

کم کم وارد بحث اصلی می شویم و توضیحات را کامل خواهیم کرد.

فوم سرد:

اسم فوم سرد ممکن فکر شما را  گمراه کند و با این خیال تصور کنید که مبل شما از لحاظ نشیمن تضمین شده و دیگر خطری نشیمن مبل شما را تهدید نخواهد کرد. درست هست که فوم سرد محصولی با دوام و با کیفیت هست اما نباید تصور اسم این محصول شما را از بررسی نشیمن مبل بازدارد. بیشترین محل استفاده از فوم سرد در بخش نشیمن مبلمان استیل و سلطنتی هست که دارای قیمت و تولید کننده های مختلفی دارد و مثل تمام مواد اولیه بازار دارای درجه کیفیتی پایین و بالا هست. نشیمن مبل در زمان استفاده از فوم سرد کمی خشک و سفت می شود که در مقابل مبلمان راحتی، آن راحتی خاص مبل راحتی را ندارد. فوم سرد استفاده شده در مبل اگر از کیفیت بالایی برخوردار باشد سالیان سال برای شما بدون هیچ درد سری خواهد ماند.

اسفنج:

شاید اسم این مواد اولیه در ابتدا فکر ها را به سمت محصول بی کیفیت و غیر قابل اعتماد سوق دهد، اما این طور نیست. اسفنج هایی که دارای تراکم و وزن بالایی هستند، با توجه به نرمی و حالت ارتجاعی بسیار خوبی که دارند از بهترین مواد اولیه مورد مصرف در نشیمن مبلمان راحتی می باشند. دارا بودن تراکم  و وزن بالا از خصیصه هایی می باشد که نرمی و حالت ارتجاعی سریع را به اسفنج می بخشد. هر چه تراکم و وزن اسفنج بالا تر، کیفیت و عمر نشیمن نیز بالا ترخواهد بود. نشیمن مبلمان راحتی به پیشنهاد اغلب تولید کننده های مبلمان راحتی اسفنج 35 کیلویی پر تراکم است. در این میان شرکت هایی ابتکار عمل بخرج داده و انواع با کیفیت تر اسفنج ها را روانه بازار کرده اند و با نام هایی همانند یورو لوکس و اچ آر آنها را عرضه می کنند.

تنیجه گیری:

خوب با این تفاسیر کدام یک از این مواد اولیه (فوم سرد یا اسفنج) برای نشیمن مبل ما خوب هست و باید از کدام یک استفاده کنیم؟ استفاده از هر دوی این مواد اولیه در مبلمان شما می تواند عمر و دوام خوبی را رقم بزند اما هر یک از این دو مواد اولیه دارای ویژگی منحصر به فرد خود هستند و نمی توان انکار کرد که بر هم برتری دارند اما آنچه می توان گفت و به آن اشاره داشت این است که 99 درصد مبلمان سلطنتی و استیل در نشیمن از فوم سرد و 80 درصد از مبلمان راحتی در نشیمن خود از اسفنج پرتراکم 30 یا 35 کیلیویی بهره برده اند.

 

باز هم این نکته را فراموش نکنیم که این نام ها یک سوی مبلمان و سوی دیگر وجدان و صداقت تولید کننده قرار دارد که عمر مبل شما را رقم می زند.

# تهیه شده توسط گروه توسعه و دکوراسیون دیجی چوب #

 # استفاده از مطلب با ذکر منبع بلا مانع است #

7 / 10
از 24 کاربر

ارسال نظر

فاطمی : عالی
18 2
عالی خلاصه مفید
احمدی : بسیار دقیق ممنون
11 2
کاملا مفید بود
شریفی : عالی
8 3
خیلی ممنون عالی بود
مدیریت : پاسخ
10 1
سلام و عرض ادب سپاسگزاریم
بهراد : فوم یا اسفنج
5 2
بسیار عالی و مفید مبلمان من راحتی ومن اچ ار ۳۵ کیلویی گرفتم خییلی خوبه
... : عالی بود
3 0
عالی بود
z. p : بسیار عالی... یک دنیا تشکر از راهنمایی و ...
3 2
راهنمایی شما جایی برای توضیح و نظر دیگر نداشت سربلند و پر روزی با برکت باشید
مدیریت : پاسخ
4 0
سلام و عرض ادب سپاسگزارم از پیام انرژی بخش شما
یوسف زاده : عالی
4 0
نظر شما چیست ؟
جاسم : عالي
1 0
عالی
خطیبی : فوم سرد یا اسفنج
1 0
عالی بود .مطالب مفید بودند و استفاده کردم.
مدیریت : پاسخ
2 0
سام و عرض ادب جناب خطیبی - سپاسگزاریم از پیام دلگرم کننده شما نسبت به مقاله فوم سرد بهتر است یا اسفج
سیروس ناصری : فوم یا اسفنج
2 1
آیا بهتر نیست برند یاشرکتهای باوجدان تولید فوم واسفنج خوب رانجام ببریدومردم راازاین سرگشتگی نجات دهید (یه چندتااز هرکدام(مسئولیت پذیری)).با سپاس.
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام و عرض ادب جناب ناصری به نکته قابل توجه اشاره نمودید که در پوشش نام محصول کیفیت آن ملاحضه نمی شود. اما با توجه به تبلیغاتی شدن موضوع امکان نام بردن شرکت هایی که اسفنج یا فوم مرغوب و با کیفیت تولید می کنند را نداریم. تنها کار که با این شرایط نا بسامان می توانیم انجام دهیم بررسی کیفیت و زیر ساخت محصولات موجود در سایت هست تا به بهترین شکل باشد و مشتری از خرید خود راضی باشد و از محصول با کیفیت چه مبلمان راحتی یا سلطنتی استفاده نماید.
مهدی : ممنون عالی بود
1 0
نظر شما چیست ؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سپاس از نظر شما
حسام : عالی
0 0
سلام،سوالی برام پیش آمد اینکه در حال حاضر فومHrکه در بازار موجود هست همان اسفنج با کیفیت هست؟سپاس
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام و عرض ادب اسفنج HR یکی از اسفنج های خوب هست اما در هر کدوم از مدل اسفنج ها میزان تراکم افنج و شکرت سازنده ملاک تشخیص کیفیت هست. شرکت خوب 30 کیلویی قابل قیاس با 35 کیلویی شرکت دیگری داره
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

نظر مشتریان ما

محصولات مشاهده شده