سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 7 اسفند 1400 در ساعت 23 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )
دکوراسیون منزل به سبک سنتی

دکوراسیون منزل را ستنی کنید

ما ایرانی ها هر چقدر هم در دنیای مدرن و سبک های فرنگی غرق شویم؛ بازهم به آنچه در گذشته ی خود داشته ایم، تعلق خاطر داریم. یکی از روش های چیدمان منزل که این روزها طرفداران زیادی دارد، سبک سنتی و ایرانی است. در این سبک؛ از رنگ ها، وسایل و چیدمان خاصی استفاده می شود که فضای منزل را تحول کلی بخشیده و حال و هوای بسیار خاص و منحصر به فردی به آن می بخشد. در اینجا به بررسی برخی وسایل و روش هایی میپردازیم که به سنتی شدن فضای خانه شما کمک کنند؛

 

1-    انواع مبل ها و صندلی های چوبی ( خصوصا مدل های دارای منبت کاری و معرق های خاص و زیبا )  از مهم ترین وسایلی هستند که می توانید برای دکوراسیون منزل از آن ها استفاده کنید. در اجرای این روش؛ میتوانید از تخت‌های چوبی یا مبل‌های خاصی که به سبک سنتی ایرانی طراحی شده اند، استفاده کنید.

2- پارچه‌های ترمه و دستدوز دارای نقوش زیبای ایرانی را به عنوان رومیزی جلو مبل‌ و روی میز آرایش استفاده کنید.

3- سعی کنید رنگ قرمز لاکی‌، رنگ عمده در دکوراسیون‌تان باشد تا گرمای سبک ایرانی در فضا حس شود.

4- گیاهان‌تان را با گلدان‌های سفالی رنگ نخورده روی لبه پنجره یا تراس‌تان بچینید.

5- پارچه های گل دار، یادآور فضای قدیم هستند. شما می توانید از پارچه های گل دار برای روی بالش ها، رومیزناهار خوری و میز جلو مبلی و پرده و یا آینه کنسول استفاده کنید. این پارچه های شاد؛ هر جای خانه استفاده شوند بر روحیه افراد تاثیرمثبت زیادی می گذارند.

6- گوشه ای از فضای خانه را میتوانیم مبل سلطنتی کلاسیک یا کاناپه داشته باشیم اما حتما گوشه‌ای بدون مبلمان، به عنوان نشیمن، داشته باشید و تعدادی پشتی به دیوار تکیه دهید.

7- گلیم و جاجیم را نه‌تنها برای فروش کردن فضاها بلکه برای روکش پوف‌ها، کوسن‌ها، مبل‌های (کلاسیک ، استیل ، راحتی، کاناپه) و نیز به عنوان تابلوفرش به کار ببرید.

  

# تهیه شده توسط گروه توسعه و دکوراسیون دیجی چوب #

 # استفاده از مطلب با ذکر منبع بلا مانع است #

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نظر مشتریان ما
مجوز ها و تقدیر نامه ها
نمایش همه
علاقه مندی ها ()